Dotknij Boga teraz – Rekolekcje Internetowe w Trójmieście

Wśród wielu propozycji owocnego przeżycia Wielkiego Postu jest i ta: Rekolekcje Internetowe w Trójmieście. W tym roku zachęcamy „Dotknij Boga teraz!”

Rekolekcje to czas osobistego spotkania z Bogiem w Jego słowie. Zapraszamy, abyście pośród Waszych codziennych spraw i obowiązków zatrzymali się na modlitwie Słowem Bożym. Pragniemy, aby każdy z Was spotkał się z Bogiem osobiście i zasłuchał w Jego słowo. Ten czas będzie okazją do codziennej modlitwy medytacyjnej, wysłuchania konferencji tematycznych oraz spotkania raz w tygodniu z osobą towarzyszącą na rekolekcyjnej drodze tym z Was, którzy wyrażą takie pragnienie przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Bardzo różne obrazy Boga nosimy w sobie. Postrzegamy Go przez pryzmat osobistych doświadczeń i oczekiwań. Często jest to obraz bardzo daleki od tego co pokazuje nam Biblia. A tam spotykamy Boga, który widzi, słyszy, czuje, dotyka i który chce abyśmy i my Go zobaczyli, usłyszeli, dotknęli. Dzięki naszym zmysłom możemy poznawać otaczający nas świat, komunikować się z tym, co na zewnątrz nas. Skoro zmysły dane są nam przez Boga, możemy więc również poczuć, zobaczyć, dotknąć, usłyszeć Boga.

Biblia pełna jest fragmentów mówiących o korzystaniu ze zmysłów, także w relacji do Pana Boga. Święty Ignacy w Ćwiczeniach Duchownych również zaprasza do kontemplowania Boga wszystkimi zmysłami.

Tegoroczne rekolekcje noszą tytuł „Dotknij Boga teraz”. Zapraszamy Was, abyście poprzez doświadczenie dotykania, słuchania, wąchania i smakowania Słowa Bożego lepiej poznali Boga, a Jego dotyk, Jego Słowo, Jego spojrzenie, przemieniały Was i Wasze życie.

Rekolekcje potrwają cztery tygodnie. W tym czasie zostaną opublikowane (w formacie mp3) konferencje oraz wprowadzenia do osobistej modlitwy oparte na fragmentach Pisma Świętego. Dla osób z Trójmiasta lub okolic będzie możliwość skorzystania z cotygodniowej rozmowy z kierownikiem duchowym (kapłanem, siostrą zakonną lub osobą świecką) po wcześniejszym zapisaniu się i otrzymaniu potwierdzenia. Rozmowy będą odbywały się w Gdyni i w Gdańsku.

Więcej informacji pod numerem telefonu 507 135 691.

Rekolekcje będą dostępne na stronach internetowych: www.wzch-trojmiasto.pl oraz www.icfd.pl

Termin: 10 marca – 7 kwietnia 2019 r. (rozpoczęcie i zakończenie wspólną Eucharystią o godz. 15.00)

Miejsca:

  • Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, ul. Tatrzańska 35
  • Parafia Świętego Krzyża, Gdańsk, ul. Adama Mickiewicza 11

Jeżeli nie chcesz mieć rozmów z kierownikiem duchowym lub mieszkasz daleko od Trójmiasta, a jest w Tobie pragnienie uczestniczenia w tych rekolekcjach, to w momencie ich rozpoczęcia (10 marca 2019 r.) po prostu zacznij korzystać z materiałów publikowanych na stronach internetowych i spotykaj się z Bogiem pośród swojej codzienności.