Ostatnie śluby zakonne o. Jarka

W sobotę 21 kwietnia, w kościele pw Andrzeja Boboli w Gdańsku Wrzeszczu, uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. Prowincjał Tomasz Ortmann SJ. Podczas tej Mszy św o.Jarosław Kuffel SJ – nasz Asystent – złożył ostateczne śluby .
“Ostatnie śluby ubóstwa, posłuszeństwa i czystości składane przez Jezuitów są właśnie ścisłym zjednoczeniem z Towarzystwem Jezusowym. Są to już śluby publiczne i uroczyste. Wiążą one wieczyście zarówno ślubującego jak i Towarzystwo, które do tej pory cały czas próbowało danego jezuitę.”

Uroczystość miała miejsce w szczególny dzień dla każdego jezuity. 22 kwietnia 1541 roku, Święty Ignacy – wtedy od niespełna roku generał zakonu – wraz z Towarzyszami w rzymskiej bazylice świętego Pawła za Murami, przed obrazem Najświętszej Maryi Panny – złożyli uroczyste śluby. Na tę pamiątkę każdego roku w ten dzień Jezuici obchodzą święto: Najświętszej Maryi Panny Matki Dobrej Drogi, Matki Towarzystwa Jezusowego.

Ojcze Jarku, w duchu wdzięczności Panu Bogu za dar twojej obecności w życiu trójmiejskiej WŻCh, życzymy Ci obfitości łask Bożych w dalszym podążaniu za Panem w świetle Jego Słowa, z Eucharystią w sercu i radością na twarzy, która odbija oblicze żyjącego Pana Jezusa!