Rekolekcje Internetowe 2018

Zapraszamy Was do udziału w niepowtarzalnych rekolekcjach czyli czasie osobistego spotkania z Bogiem w Jego słowie. Rekolekcje zazwyczaj kojarzą się nam z przychodzeniem do kościoła, słuchaniem w nauk głoszonych przez księdza rekolekcjonistę, udziałem w Eucharystii. Tym razem zapraszamy Was, abyście pośród Waszych codziennych spraw i obowiązków zatrzymali się na modlitwie Słowem Bożym. Pragniemy, aby każdy z Was, spotkał się bardzo osobiście z Bogiem i wsłuchał w Jego słowo. Przez ten czas będziecie mieli okazję do codziennej modlitwy medytacyjnej, wysłuchania konferencji tematycznych oraz możliwość spotkania raz w tygodniu z osobą towarzyszącą Wam na rekolekcyjnej drodze.

„Czego pragniesz?” – to tytuł tegorocznych rekolekcji. Pragnienia są częścią naszego życia i są z nami przez całe życie. Czasem wyraźnie je sobie uświadamiamy, a czasem spychamy do podświadomości nie chcąc mieć z nimi nic wspólnego. W Ewangeliach Jezus często pyta: „Czego pragniesz?” Przez to zaprasza nas do odkrywania naszych pragnień, po to, byśmy lepiej poznawali siebie i Boga.

Jak rozpoznawać te najgłębsze pragnienia? Za którymi iść, a które zostawić? Jak uczyć się wybierać te, które będą służyć dobru naszemu i innych ludzi? Jak pragnienia pomagają w spotkaniu z Bogiem w naszym życiu? Na te i inne pytania będziemy szukali odpowiedzi podczas tych rekolekcji.

Rekolekcje potrwają cztery tygodnie. W tym czasie zostaną opublikowane (w formacie mp3) konferencje oraz wprowadzenia do osobistej modlitwy oparte na fragmentach Pisma Świętego. Dla osób z Trójmiasta lub okolic będzie możliwość skorzystania z cotygodniowej rozmowy z kierownikiem duchowym (kapłanem, siostrą zakonną lub osobą świecką) po wcześniejszym zapisaniu się i otrzymaniu potwierdzenia. Rozmowy będą odbywały się w Gdyni i w Gdańsku. Więcej informacji pod numerem telefonu 507 135 691.

Rekolekcje będą dostępne na stronach internetowych: www.wzch-trojmiasto.pl oraz www.icfd.pl

Zapraszamy do udziału!

Termin: 25 lutego -25 marca 2018 r. (rozpoczęcie i zakończenie wspólną Eucharystią o godz. 15.00)

Miejsca: Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, ul. Tatrzańska 35

Parafia Świętego Krzyża, Gdańsk, ul. Adama Mickiewicza 11

Zapisy (na rozmowy z kierownikiem duchowym): od 25 stycznia 2018 r.

***

W skrócie – rekolekcje internetowe to:

– cotygodniowe niedzielne konferencje w formie nagrań mp3

– kilkuminutowe wprowadzenia do osobistej medytacji od poniedziałku do piątku w formacie mp3

– 30-minutowa osobista medytacja od poniedziałku do piątku

– dla osób zainteresowanych cotygodniowe spotkania z kierownikiem duchowym w Gdyni lub w Gdańsku (dla osób, które prześlą swoje zgłoszenie i uzyskają potwierdzenie przyjęcia na rozmowę)

– 15-minutowy wieczorny rachunek sumienia (od 3 tygodnia rekolekcji)

Na te niesamowite rekolekcje, gdzie bardzo osobiście możesz doświadczyć spotkania z Bogiem, zaprasza Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego oraz Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni.