Rekolekcje Internetowe 2018 rozpoczęte!

Uroczystą Eucharystią, sprawowaną w niedzielę 25 lutego 2018 roku o godzinie 15 w kaplicy kolegium Księży Jezuitów w Gdyni, rozpoczęły się tegoroczne Rekolekcje Internetowe w Trójmieście. Potrwają cztery tygodnie, podczas których – w trakcie osobistej modlitwy medytacji nad Słowem Bożym – rekolektanci odkrywać będą odpowiedź (bądź odpowiedzi) na pytanie, które jest tegorocznym tematem: „Czego pragniesz?”

Mszę Świętą koncelebrowaną sprawowali: o.Grzegorz Jankowski SJ (Dyrektor Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej w Gdyni) oraz o. Grzegorz Ginter SJ – odpowiedzialny za tegoroczne rekolekcje ze strony jezuitów.

W homilii o. Grzegorz Ginter, nawiązując do Liturgii Słowa tej Drugiej Niedzieli Wielkiego Postu, tak zachęcał licznie zgromadzonych uczestników rekolekcji: „Słuchać i pozwolić, by Bóg czynił mnie człowiekiem wolnym. Może do tego nas zaprasza w czasie tych rekolekcji. Kiedy będzie nas pytał tak, jak pyta nas tytuł tych rekolekcji „Czego pragniesz?” – bo to co najważniejsze z Bogiem odbywa się w głębinach naszego serca; najgłębszych głębinach naszego serca. I choć te rekolekcje są pośród naszego życia, codzienności, która przez różne wydarzenia wypycha nas na zewnątrz, to jesteśmy zaproszeni – i nie bójcie się tego – aby schodzić głęboko. Tak głęboko, jak tylko każdy z Was potrafi. Zejść głęboko do swojego serca i tam spotykać się z Tym, który Jest.”

Po Mszy Świętej odbyła się półgodzinna modlitwa – tzw. medytacja prowadzona– a po niej, w auli domu rekolekcyjnego, kilkunastominutowe spotkanie organizacyjne.

Niech te cztery tygodnie wsłuchiwania się w dialog serc z Panem Bogiem przemienia każdą osobę, która zdecydowała się wejść na tę rekolekcyjną drogę. O to się modlimy dla wszystkich, którzy – w różnych częściach Polski a nawet świata – wraz z nami będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie „Czego pragniesz?”

W imieniu ekipy RI 2018-
Agnieszka Skowrońska
(zdjęcia: Karolina Biskupska)