Zakończenie Rekolekcji Internetowych 2018

“Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Władcą nam!” – ten śpiew, niosący się po korytarzach Domu Rekolekcyjnego i Kolegium Ojców Jezuitów, towarzyszył uroczystej procesji z palmami. Procesja ta była wstępem do uroczystej Eucharystii, będącej uwieńczeniem tegorocznych Rekolekcji Internetowych w Trójmieście. Eucharystia została odprawiona dnia 25 marca – w Niedzielę Palmową – o godz. 15 w kaplicy kolegium przy ul. Tatrzańskiej 35 w Gdyni, a celebrowali ją o.Grzegorz Jankowski SJ (Dyrektor Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej w Gdyni) oraz o.Grzegorz Ginter SJ.

W czasie Eucharystii niektórzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – wszyscy zaś dziękowaliśmy Panu Bogu za ten piękny czas czterech tygodni, w czasie których słuchaliśmy Jego Słowa, które pytało każdego z nas “Czego pragniesz?

Po Mszy Świętej odbyło się – w kameralnych grupach – dzielenie owocami rekolekcji, a potem…przyszedł czas na świętowanie przy stołach zastawionych ciastami i słodyczami.

Takie zakończenie Rekolekcji Internetowych w Trójmieście stało się już swoistą tradycją, umacniającą bardzo wspólnotę Rekolektantów z Rodzinami i przyjaciółmi oraz Organizatorów. To moment, w którym – po przejściu rekolekcyjnej drogi – dziękujemy Panu Bogu i sobie nawzajem za obecność, zaufanie, cierpliwość, zrozumienie…i wiele innych spraw, których dane było nam doświadczyć w ostatnim miesiącu.

Jak Pan Bóg pozwoli – do zobaczenia za rok!

W imieniu ekipy RI 2018 –
Agnieszka Skowrońska

(zdjęcia: Karolina Biskupska)