Styczniowe skupienie

Poleć

skup sty 4" Formacja - etap rozwoju, czy droga na całe życie ". Pod takim hasłem odbyło się coroczne styczniowe  skupienie trójmiejskiej wspólnoty WZCH. Przez dwa dni przyglądaliśmy się w jakim punkcie formacji jest  każdy z nas i nasze  wspólnoty. Staraliśmy się także zobaczyć jakie narzędzia naszej duchowości są nam dzisiaj najbardziej potrzebne i co powinniśmy robić, jak motywować się nawzajem,  aby ta formacja była drogą na całe nasze życie. Odkryliśmy jak wielką wartość mają nasze spotkania formacyjne,  zarówno te we wspólnotach podstawowych, jak i te we wspólnocie lokalnej. Oczywiście zobaczyliśmy, że  najważniejsze miejsce zajmują w tym procesie  systematycznie odprawiane ćwiczenia duchowe i wspólne apostolstwo. W odpowiadaniu na te ważne pytania pomagali nam zaproszeni goście:  Dorota i Grzegorz Gaborowie z Torunia, którzy podzielili się z nami swoim doświadczeniem własnego rozwoju duchowego i  życia wspólnotowego. Dziękujemy im za ich świadectwo.

W niedzielę podczas Eucharystii odprawionej przez o. Jarka Kuffla SJ,   naszego asystenta,  przeżyliśmy wielką radość, gdyż Irenka ze wspólnoty Pustynia zawarła Przymierze. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w tym czasie.

Więcej zdjęć w naszej galerii: http://www.wzch-trojmiasto.pl/index.php/fotogaleria/category/50-dzien-skupienia-styczen-2017

Barbara Wielgus - Animator Trójmiejskiej WŻCh

free joomla template
template JoomSpirit