Rekolekcje Internetowe 2017 rozpoczęte

Poleć

r2 2017Tylko w Bogu moje jest zbawienie, w Nim jedynie duszy ukojenie. Moja chwała i Skała - w Nim pokładam mą nadzieję..." - to wyznanie wiary i ufności rozbrzmiewało w niedzielę 12 marca 2017 roku o godz. 15 w kaplicy Kolegium Ojców Jezuitów.

Siódme już Rekolekcje Internetowe w Trójmieście - przeżywane w tym roku pod hasłem "Boże, gdzie jesteś?" - rozpoczęły się uroczystą Eucharystią, w której uczestniczyli rekolektanci, a także ich Rodziny i Przyjaciele.

 

Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył o. Jarosław Kuffel SJ - odpowiedzialny za tegoroczne rekolekcje ze strony Towarzystwa Jezusowego.

Eucharystię współkoncelebrowali: o. Grzegorz Jankowski SJ - dyrektor Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej (ICFD) w Gdyni oraz o. Artur Wyzina SJ - pracujący w Zespole Szkół Jezuitów w Gdyni.

W homilii, którą wygłosił o. Grzegorz Jankowski SJ, podkreślił On - nawiązując do czytań przeznaczonych na tę niedzielę - że miejsce naszej rekolekcyjnej modlitwy jest miejscem uprzywilejowanym.

r1 2017

Przywołał też przykład założyciela Zakonu Jezuitów: "Święty Ignacy podchodził do miejsca spotkania z Bogiem jako do miejsca świętego, miejsca przyjaznego, miejsca niezwykłego. Spróbujmy popatrzyć na nasze zwykłe miejsca modlitwy, jako na miejsca niezwykłe..."

r3 2017

O. Grzegorz zwrócił również uwagę, że spotkanie z Bogiem na drodze rekolekcji ignacjańskich - także tych odprawianych w formie "rekolekcji w życiu codziennym" - wiąże się z pewnym wysiłkiem: "Wiemy, że to co trudne, potem lepiej smakuje. Pewien trud bardziej nas zakorzenia w czymś nowym, daje smak pewnego zwycięstwa - i do tego nas zaprasza Pan Bóg: do Ćwiczeń Duchownych: do pewnej wierności, pewnej systematyczności. I wtedy, gdy damy Bogu naszą systematyczność i wierność, to Bóg uczyni resztę".

Wchodząc więc w ten święty rekolekcyjny czas niezwykłych spotkań z Bogiem w ciągu najbliższych 4 tygodni - przeżywajmy każdy z tych dni z wielką otwartością serca. Wierzymy, że Pan Bóg sam będzie - dzień po dniu - na nasze pytanie albo wołanie "Boże, gdzie jesteś?" odpowiadał tak, jak tylko On umie odpowiedzieć.

W imieniu ekipy Rekolekcji Internetowych w Trójmieście -
Agnieszka Skowrońska
[zdjęcia: Agnieszka Skowrońska]

free joomla template
template JoomSpirit