Dzień Skupienia Trójmiejskiej Wspólnoty Lokalnej - Gdańsk 2 października 2021

Dzień Skupienia Trójmiejskiej Wspólnoty Lokalnej – Gdańsk 2 października 2021

Dzień Skupienia Trójmiejskiej Wspólnoty Lokalnej – Gdańsk 2 października 2021

Nasze pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie odbyło w dniu 2 października, tym razem w Gdańsku-Wrzeszczu. Temat tego skupienia „Narodzić się na nowo” nawiązywał zarówno do Słowa Bożego z tego dnia (Mt 18,1-5,10) , jak i do hasła roku ignacjańskiego, które jest naszym drogowskazem na ten rok. W słowach homilii, którą wygłosił podczas Eucharystii nasz asystent o. Jarek Kuffel SJ, usłyszeliśmy jak ważne jest mieć i pielęgnować w sobie dziecięcą ufność i stawać w pokorze przed Bogiem, aby móc narodzić się na nowo i jak dziecko okazywać wdzięczność Panu za Jego dary dla nas.

Po Eucharystii, spotkaliśmy się przy wspólnym stole, symbolu naszej wspólnotowości, który pięknie udekorowały wspaniałe dziewczyny z Manrezy.

W części formacyjnej Toni, animator lokalny, przedstawił konferencję, która przygotowała nas do medytacji i dzielenia na temat Bożego dziecięctwa. Przyglądaliśmy się temu, co dla nas znaczy stawanie się na nowo dzieckiem wobec Boga.

To spotkanie wniosło w nasze życie i całej wspólnoty głębsze spotkanie z Panem, nowe treści i nowe poznanie samych siebie i siebie nawzajem. Mieliśmy też okazję porozmawiać o naszych Aniołach Stróżach i ich roli w naszym życiu. Pełni wdzięczności Bogu za dar wspólnoty rozpoczynamy nowy rok formacyjny.

Related Posts

Enter your keyword