Radość codzienności – Rekolekcje Internetowe – Wielki Post 2023

Radość codzienności – Rekolekcje Internetowe – Wielki Post 2023

Radość codzienności – Rekolekcje Internetowe – Wielki Post 2023

Codzienność zwykle kojarzy nam się z szarością, ze zwyczajnością. Choć może też być burzliwa lub nawet dramatyczna, gdy pojawiają się jakieś trudności. Stąd też wydaje się zrozumiała tęsknota za czymś wyjątkowym, za doświadczeniem chwil, które można by nazwać szczęśliwymi. Prowadzić to może do stawiania sobie radości jako celu i poszukiwania jej za wszelką cenę. Okazuje się jednak, że często takie radosne przeżycia po pewnym czasie blakną i stają się znów zwyczajne. Ktoś powiedział, że radość jest odpryskiem przy pełnieniu woli Bożej, pojawia się jakby z zewnątrz, nieoczekiwanie.

Zapraszamy więc do odprawienia rekolekcji pod tytułem „Radość codzienności”. Takiej codzienności, jaka jest właśnie teraz w naszym życiu. Zachęcamy do odkrywania wartości każdej przeżywanej chwili, do znajdowania sensu tego, że w ogóle jesteśmy, że możemy działać. Także TERAZ, w tej chwili, dojść może do najważniejszego spotkania, do spotkania z Bogiem. I w tym spotkaniu zbliżamy się do prawdziwej radości, radości Boga. On przecież nieustannie cieszy się, że nas stworzył.

Rekolekcje potrwają od 26 lutego do 26 marca 2023 roku.

UWAGA! Ilość miejsc do osób towarzyszących ograniczona. Istnieje możliwość odprawienia tych rekolekcji bez towarzyszenia, korzystając z materiałów ukazujących się na każdy dzień. W takim wypadku prosimy nie wypełniać formularza zgłoszeniowego. W momencie wyczerpania miejsc do osób towarzyszących zapisy na rekolekcje zostaną wstrzymane.

Rekolekcje internetowe dla uczestników są bezpłatne. Gdyby jednak zechcieli Państwo pomóc nam w pokryciu kosztów realizacji rekolekcji, to będziemy wdzięczni za ofiary wpłacone na konto ICFD, nr konta bankowego: 07 1240 3536 1111 0000 4041 6160 z tytułem przelewu: „RI 2023”

Więcej informacji pod nr telefonu: +48 507 135 691

Sposób odprawiania rekolekcji:

  • Wysłuchaj konferencji tematycznej publikowanej co tydzień w niedzielę w formacie mp3
  • Wysłuchaj krótkiego wprowadzenia do codziennej modlitwy (od poniedziałku do piątku) w formacie mp3 lub pobierz plik do wydruku w formacie pdf. Pliki będą umieszczane na stronie z jednodniowym wyprzedzeniem.
  • Na podstawie tego wprowadzenia pomódl się codziennie przez 30 minut według metody zaproponowanej w pierwszej konferencji.
  • Raz w tygodniu jest możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy z osobą towarzyszącą. Jej celem jest podzielenie się tym, co wydarza się na codziennej modlitwie i jak w niej doświadczałeś Boga. Rozmowa ta trwa 25 minut. Rozmowy są możliwe po zapisaniu się na rekolekcje. Odbywają się albo bezpośrednio (dla osób mieszkających w Trójmieście), albo za pomocą komunikatorów internetowych dla osób z całego świata.

Na rekolekcje zapraszają: Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (WŻCh) oraz Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej  w Gdyni (ICFD).

Related Posts

Enter your keyword