Rekolekcje Internetowe 2021 - POKÓJ MÓJ DAJĘ WAM

Rekolekcje Internetowe 2021 – POKÓJ MÓJ DAJĘ WAM

Rekolekcje Internetowe 2021 – POKÓJ MÓJ DAJĘ WAM

W tych niespokojnych czasach szukamy punktów oparcia, które wzmocnią nasze poczucie bezpieczeństwa. Poszukujemy pokoju serca, który zakorzeni nas w rzeczywistości, ale przede wszystkim da nam doświadczenie bliskości Boga i Jego miłości. Pokój serca jest łaską Boga. Tej łaski Bóg nam nieustanie udziela. Z naszej strony potrzebujemy się na nią otworzyć i przyjąć. Pozwala nam ona przeżywać codzienność z jej trudami i troskami w zgodzie na to, co życie przynosi i zaufaniu Bogu, który trzyma nasze życie i cały świat w swoich czułych dłoniach.

Zapraszamy do odprawienia rekolekcji, które noszą tytuł „Pokój mój daję wam”. W zamyśle chcą nas one usposobić i przygotować do przyjęcia łaski pokoju serca. Pragniemy, by treści tych rekolekcji otwierały coraz bardziej nasze serca, robiąc w niej przestrzeń na Boży pokój.

Rekolekcje Internetowe są współczesną formą ignacjańskich rekolekcji w ciągu życia. Ich specyfiką jest możliwość uczestniczenia poprzez korzystanie z materiałów opublikowanych w Internecie. Rekolekcje te są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na udział w kilkudniowych zamkniętych rekolekcjach w domu rekolekcyjnym. Propozycja rekolekcji w ciągu życia skierowana jest zatem do ludzi aktywnych, mocno zaangażowanych w swoje zajęcia i obowiązki, którzy nie mogą z nich zrezygnować, a mimo to odczuwają głód relacji z Bogiem i chcą ja pogłębić.

Termin rekolekcji: 28 lutego – 28 marca 2021

Zapisy od 28 stycznia 2021 wyłącznie poprzez formularz na stronie: https://icfd.pl/

Więcej informacji pod nr telefonu: 507 135 691

Na rekolekcje zapraszają: Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (WŻCh) oraz Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni (ICFD).

Sposób odprawiania rekolekcji:

Wysłuchaj konferencji tematycznej publikowanej co tydzień w niedzielę w formacie mp3.

Wysłuchaj krótkiego wprowadzenia do codziennej modlitwy (od poniedziałku do piątku) w formacie mp3 lub pobierz plik do wydruku w formacie pdf. Pliki będą umieszczane z wyprzedzeniem dwudniowym.

Na podstawie tego wprowadzenia pomódl się codziennie przez 30 minut według metody zaproponowanej w pierwszej konferencji.

Raz w tygodniu jest możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy z osobą towarzyszącą. Jej celem jest podzielenie się tym, co wydarza się na codziennej modlitwie i jak w niej doświadczałeś Boga. Rozmowa ta trwa 30 minut. Z racji pandemii rozmowy w tym roku będą odbywały się tylko za pomocą komunikatorów internetowych (np. ZOOM, Skype, Messenger, inne) lub telefonicznie. Rozmowy są możliwe po zapisaniu się na rekolekcje.

Informacje praktyczne:

Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji odbędzie się 28 lutego o godz. 11.00. Będzie ona transmitowana z kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Gdynia. Możliwość uczestnictwa przez komunikator ZOOM. Link do transmisji prześlemy uczestnikom w osobnej wiadomości.

Każdy uczestnik zapisany na rozmowy indywidualne otrzyma kontakt do osoby towarzyszącej. Służy on do umówienia się na cotygodniową rozmowę indywidualną.

Rekolekcje internetowe dla uczestników są bezpłatne, gdyby jednak zechcieli Państwo nam pomóc w pokryciu kosztów realizacji rekolekcji, to będziemy wdzięczni za ofiary wpłacone na konto ICFD, nr 07 1240 3536 1111 0000 4041 6160 z tytułem przelewu: „RI 2021”

Related Posts

Enter your keyword