Rekolekcje internetow

Rekolekcje internetowe to współczesna forma ignacjańskich rekolekcji w ciągu życia. Ich specyfiką jest możliwość uczestniczenia za pośrednictwem strony internetowej. Polegają one na codziennej 30-minutowej medytacji, opartej na wprowadzeniu. Wprowadzenia są podawane codziennie – od poniedziałku do piątku.

Rekolekcje te są przeznaczone dla osób, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, ale nie mogą pozwolić sobie na udział w kilkudniowych zamkniętych rekolekcjach ignacjańskich w domu rekolekcyjnym. Propozycja rekolekcji w ciągu życia skierowana jest zatem do ludzi zapracowanych, zaangażowanych w swoje zajęcia i obowiązki, którzy nie mogą z nich zrezygnować, a mimo to odczuwają głód relacji z Bogiem i chcą ja pogłębić.

Przy tak znacznym wysiłku duchowym proponujemy uczestnikom pomoc w formie spotkań z osobą towarzyszącą, które będą odbywać się w środy   w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni oraz w parafii Świętego Krzyża w Gdańsku. Osoby pragnące skorzystać z tej formy pomocy prosimy o rejestrację przez formularz na stronie ICFD i o zarezerwowanie czasu na cztery spotkania.

Osoby, które nie chcą korzystać z rozmów indywidualnych mogą korzystać z zamieszczonych treści bez potrzeby rejestracji.

Codzienną modlitwę wspomagać będziemy dodatkowymi wyjaśnieniami w formie czterech konferencji tematycznych, publikowanych na stronach internetowych http://www.icfd.pl i   http://www.wzch-trojmiasto.pl w każdą niedzielę.

W skrócie – rekolekcje internetowe to:

    7-minutowe wprowadzenia do  osobistej medytacji od poniedziałku do piątku,ü

    30-minutowa medytacja osobista od poniedziałku do piątku,ü

    dla osób zainteresowanych –    cotygodniowa 25-minutowa rozmowa z osobą towarzyszącąü

    raz na tydzień 25-minutowa konferencja tematyczna,ü

    15-minutowy wieczorny rachunek sumienia (od 3 tygodnia rekolekcji)ü

Enter your keyword