Święty Ignacy odwiedził Gdynię

Święty Ignacy odwiedził Gdynię

Święty Ignacy odwiedził Gdynię

W dniach 31.08.2021 – 8.09.2021 parafię pw. Świętego Stanisława Kostki w Gdyni nawiedziła ikona Świętego Ignacego z Loyoli wraz z Jego relikwiami. Te namacalne znaki obecności i wstawiennictwa tego Świętego nawiedzają wszystkie placówki jezuickie w całej Polsce z okazji aktualnie przeżywanego Roku Jubileuszowego Ignacjańskiego.

Od pierwszego do ostatniego dnia peregrynacji wierni gromadzili się na uroczystej Eucharystii, w czasie której głoszone były okolicznościowe homilie. Modlitwa w poszczególne dni animowana była przez różne grupy i wspólnoty działające przy parafii.

W dniach 7 i 8 września za prowadzenie modlitwy odpowiedzialna była Wspólnota Życia Chrześcijańskiego. W poniedziałkowy wieczór prowadziliśmy medytację ignacjańską, natomiast we wtorek – ignacjański rachunek sumienia.

Te dni pozwoliły nam jeszcze bardziej zbliżyć się do Świętego Ignacego i uczyć się od Niego, jak szukać i znajdować Boga we wszystkim. Były też okazją do dzielenia się tym, co osobiście stanowi naszą formację. W ten sposób mogliśmy publicznie dawać świadectwo naszego bycia we wspólnocie.

Wierzymy, że ten czas budowania szczególnej zażyłości z tak bliskim nam Świętym, z którego duchowości obficie czerpiemy i z którego pomocą wzrastamy w wierze, wyda piękne owoce w życiu codziennym

Agnieszka Skowrońska – WŻCh Trójmiasto “Pustynia”

Related Posts

Enter your keyword