Zakończenie roku pracy WŻCh

Zakończenie roku pracy WŻCh

Zakończenie roku pracy WŻCh

W sobotę 10 czerwca 20232 odbyło się zakończenie roku pracy naszej wspólnoty lokalnej. Tematem przewodnim spotkania było „Pójście na całość za Jezusem” w ramach naszego rocznego cyklu: „Radość codzienności”. Tym razem zebraliśmy się w Gdańsku Wrzeszczu. 

Ojciec Jarek Kuffel SJ odprawił w Małym Kościele Eucharystię. Potem zeszliśmy do salki pod Małym Kościołem, gdzie czekały na nas pięknie udekorowane przez członkinie wspólnoty Manresa stoły i przyniesione przez wszystkich smakołyki, które umiliły nasze spotkanie. Miało ono charakter bardziej kameralny, ponieważ z uwagi na długi weekend, część osób korzystała z wolnego lub z innych powodów nie mogli uczestniczyć w spotkaniu.

Toni wprowadził nas w  modlitwę Jezusową, a następnie pochyliliśmy się nad fragmentem o ubogiej wdowie, medytując ewangelię wg św. Marka. Potem podzieliliśmy się na dwie grupy, aby dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i owocach medytacji.

Nasze podziękowania skierowaliśmy do ojca Jarka, który we wrześniu od nas odchodzi. Nowym Asystentem Lokalnym będzie o. Czesław Wasilewski SJ, o. Adam Baczewski SJ będzie opiekował się wspólnotami gdańskimi, a o. Piotr Stanowski SJ gdyńskimi.

Ela i Toni oficjalnie przekazali funkcje koordynatora i animatora, a my wszyscy podziękowaliśmy im za dotychczasową posługę i pracę na rzecz Wspólnoty. Nowym Animatorem Lokalnym została Ania Pociejewska, a Koordynatorem Lokalnym Ewa Piotrowska.

Related Posts

Enter your keyword